deski podłogowe

Podłogą nazywamy popularnie to, po czym chodzimy, a sufitem to, co posiadamy nad głowa. Nie zastanawiamy się, że jest to ten sam element lokalu mieszkalnego, tylko różnie nazywany w zależności od miejsca, w którym się znajduje.
Dla porządku przyjęto zatem, że podłogę stanowią wszelkie warstwy ułożone na elemencie konstrukcyjnym, takim jak strop albo betonowa płyta podłogi na gruncie w domach bez piwnic.
Podłoga składa się zazwyczaj z kilku warstw, ponieważ musi sprostać wielu wymaganiom.
Posadzka to wierzchnia, wykończeniowa warstwa podłogi. Powinna być elastyczna i łatwa do utrzymania w czystości, niemniej jednak również odporna na ścieranie i stosownie twarda.
Powinna być mocna, by nie pękała i nie kruszyła się pod wpływem obciążeń spowodowanych zwykłym użytkowaniem, przykładowo pod ciężarem szaf stołów, krzeseł lub innego wyposażenia lokalu mieszkalnego.
Podkład to warstwa podłogi, którą układa się wprost pod posadzką. To od podkładu zależy trwałość i efekt udanej posadzki, gdyż wręcz najlepszy parkieciarz czy glazurnik nie ułoży jej równo na niechlujnie wykonanym podłożu.
Bardzo popularne dzisiaj innowacyjne materiały posadzkowe, jak panele czy wykładziny, układa się bardzo prędko. Wymagają one natomiast doskonale równego podłoża. O ile podkład nie będzie wystarczająco wytrzymały, to skurcz kleju może spowodować odspojenie się warstwy posadzkowej, a to przysporzy wielu kłopotów technicznych. Podkład dobrej jakości nie będzie pękał ani pylił, a jego powierzchnia będzie równa i dobrze wypoziomowana.
zapraszamy po więcej

Możliwość komentowania jest wyłączona.